| Brand Name: | Skyintej |
| Model Number: | Lpg Welding Regulator |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | 4 usd/pc |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100000pcs/mon |
Professional-grade LPG welding regulator designed for demanding industrial workshop environments. Built with anti-shock technology to ensure reliable performance under heavy use conditions.
| Material Construction | Brass body with stainless steel components |
| Inlet Pressure | Up to 300 psi |
| Outlet Pressure Range | 0-30 psi adjustable |
| Operating Temperature | -20°F to 120°F (-29°C to 49°C) |
| Connection Type | Standard industrial quick connection |
| Application | Industrial gas control & welding equipment |
| Regulator Structure | Single-stage pressure regulator |
| Seal Material | High-temperature resistant rubber |
| Pressure Accuracy | High precision adjustment |