| Merknaam: | Skyintej |
| Modelnummer: | MIG 500- Blauw |
| Moq: | 1 STKS |
| Prijs: | Bespreekbaar |
| Betalingsvoorwaarden: | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union |
| Leveringsvermogen: | 100000 stuks/maand |
Industrial-grade MIG welding machine designed for heavy-duty fabrication applications requiring high performance and reliability.
| Specification | Details |
|---|---|
| Wire Feeder | Dual drive |
| Rated Input Voltage | AC380V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated Input Capacity | 24.3 kVA |
| Welding Current (MIG) | 500 A |
| Welding Current (MMA) | 500 A |
| Wire Diameter | 0.8-1.2 mm |
| Non-load Voltage | 80 V |
| Rated Duty Cycle | 60% |
| Net Weight | 28 kg |
| Machine Dimensions | 565 * 285 * 550 mm |