| ブランド名: | Skyintej |
| モデル番号: | MIG 250- ブルー |
| Moq: | 1個 |
| 価格: | 交渉可能 |
| 支払い条件: | L/C、D/A、D/P、T/T、ウェスタンユニオン |
| 供給能力: | 100000個/月 |
The 250A Industrial MIG-250 Welding Machine is a professional-grade welding tool designed for industrial applications. This robust machine delivers reliable performance for MIG welding operations with precision and efficiency.
| Specification | Details |
|---|---|
| Wire Feeder | Single drive |
| Rated Input Voltage | AC220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated Input Capacity | 4 kVA |
| Welding Current (MIG) | 150A |
| Welding Current (MMA) | 140A |
| Wire Diameter | 0.8-1.0 mm |
| Non-load Voltage | 60V |
| Rated Duty Cycle | 40% |
| Net Weight | 6.75 kg |
| Machine Dimensions | 415 * 185 * 340 mm |