| 브랜드 이름: | Skyintej |
| 모델 번호: | MIG 250- 파란색 |
| 모크: | 1PCS |
| 가격: | 협상 가능 |
| 지불 조건: | L/C,D/A,D/P,T/T,웨스턴 유니온 |
| 공급 능력: | 100000pcs/월 |
The 250A Industrial MIG-250 Welding Machine is a professional-grade welding tool designed for industrial applications. This robust machine delivers reliable performance for MIG welding operations with precision and efficiency.
| Specification | Details |
|---|---|
| Wire Feeder | Single drive |
| Rated Input Voltage | AC220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated Input Capacity | 4 kVA |
| Welding Current (MIG) | 150A |
| Welding Current (MMA) | 140A |
| Wire Diameter | 0.8-1.0 mm |
| Non-load Voltage | 60V |
| Rated Duty Cycle | 40% |
| Net Weight | 6.75 kg |
| Machine Dimensions | 415 * 185 * 340 mm |