| 브랜드 이름: | Skyintej |
| 모델 번호: | MIG 200- 그레이 |
| 모크: | 1PCS |
| 가격: | 협상 가능 |
| 지불 조건: | L/C,D/A,D/P,T/T,웨스턴 유니온 |
| 공급 능력: | 100000pcs/월 |
Professional 220V MIG-200 welding machine designed for gasless flux core welding with low splatter performance, ideal for sheet metal work applications.
| Specification | Value |
|---|---|
| Rated Input Voltage | AC220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated Input Capacity | 6 kVA |
| Welding Current - MIG | 200A |
| Welding Current - MMA | 170A |
| Wire Diameter - FLUX | 0.8-1.0 mm |
| Wire Diameter - GAS | 0.8-1.0 mm |
| Non-load Voltage | 60V |
| Rated Duty Cycle | 60% |
| Net Weight | 8.95 kg |
| Machine Dimensions | 415 * 185 * 340 mm |