| Brand Name: | Skyintej |
| Model Number: | MIG 350- Gray |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100000pcs/mon |
| Specification | Value |
|---|---|
| Rated Input Voltage | AC380V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated Input Capacity | 13.8 kVA |
| Welding Current (MIG) | 350 A |
| Welding Current (MMA) | 350 A |
| Wire Diameter (GAS) | 0.8-1.2 mm |
| Wire Type | Solid core, flux core |
| Non-load Voltage | 85 V |
| Rated Duty Cycle | 60% |
| Net Weight | 24.8 kg |
| Machine Dimensions | 565 * 285 * 550 mm |