| Brand Name: | Skyintej |
| Model Number: | MIG 200- Gray |
| MOQ: | 1pcs |
| Price: | Negotiable |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability: | 100000pcs/mon |
| Specification | Value |
|---|---|
| Rated Input Voltage | AC220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rated Input Capacity | 6 kVA |
| Welding Current - MIG | 200A |
| Welding Current - MMA | 170A |
| Wire Diameter - FLUX | 0.8-1.0 mm |
| Wire Diameter - GAS | 0.8-1.0 mm |
| Non-load Voltage | 60V |
| Rated Duty Cycle | 60% |
| Net Weight | 8.95 kg |
| Machine Dimensions | 415 * 185 * 340 mm |